Szkolenie dla wykładowców "E-learning w szkole wyższej"

Przed nami piąta już edycja szkolenia “e-Learning w szkole wyższej”. Tym razem, z powodu tego małego jubileuszu, zmienia się nieco formuła całego szkolenia. Jak zwykle będzie ono się składało z dwóch części, jednak tym razem część druga - praktyczna - odbędzie się również online:

Część 1

W części pierwszej poznacie Państwo środowisko online z punktu widzenia uczestnika/studenta. Wierzymy, że jest to pierwszy i niezbędny krok do tego, by w takim środowisku uczyć. Wykonując zadania związane z tematyką kursu, uczestnicy poznają szeroki wachlarz dostępnych narzędzi platformy e-learningowej, zarówno tych dobrze znanych i często używanych, jak i tych bardziej zaawansowanych i mniej znanych.
Zadania wykonywane przez uczestników szkolenia zademonstrują narzędzia dydaktyczne platformy Moodle jak i przybliżą  zagadnienia z zakresu projektowania dydaktycznego kursu, a zatem metodyki nauczania online, moderowania kursów e-learningowych, komunikacji w internecie.
Ta część potrwa około 4 tygodnie, a w czasie jej trwania będziemy spotykali się tylko online, na platformie e-learningowej. Ta część nie wymaga od Państwa udziału w określonych porach, czy godzinach w ciągu dnia, jedyne czego oczekujemy, to zaangażowanie w wymiarze około 4 godzin tygodniowo - pozwoli ono na aktywny udział w kursie.
Część 2
w części drugiej będziecie mogli Państwo rozpocząć pracę nad stworzeniem swojego pierwszego kursu online w oparciu o prowadzony przez siebie przedmiot. Ta część również odbędzie się online (nie będzie potrzeby przyjeżdżania na uczelnię), ale w odróżnieniu do części pierwszej - będzie czasami wymagała od Państwa pracy w wyznaczonych przez nas porach (konkretne daty i godziny ustalimy wspólnie ze wszystkimi uczestnikami szkolenia). Oprócz pracy na platformie e-learningowej (harmonogram tej pracy będą Państwo mogli ustalić samodzielnie), spotkamy się też trzykrotnie na webinarach (których terminy ustalimy wspólnie) W zaciszu swojego domu przed swoim własnym komputerem, a jednak niczym w pracowni komputerowej, poprowadzimy dla Państwa bardzo praktyczne warsztaty, dając Wam niezbędne narzędzia i umiejętności do tworzenia własnych kursów.

A oto garść niezbędnych informacji:

  • zapisy na szkolenie: https://goo.gl/forms/rHPUnkEnxrOR0bVA2 
  • szkolenie jest bezpłatne
  • szkolenie zakończy się uzyskaniem certyfikatu, który jest podstawą prowadzenia zajęć w formie e-learningu na naszej Uczelni
  • szkolenie rozpocznie się 4 kwietnia 2018 a zakończy 1 czerwca 2018
  • prowadzący: Przemysław Stencel i Anna Skowron 
  • W szkoleniu oprócz Państwa będą również brać udział wykładowcy z innych uczelni
Wymagania:
• komputer
• dostęp do internetu
• chęć pogłębiania swoich kwalifikacji
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

Last modified: Monday, 19 March 2018, 1:01 PM