Witamy serdecznie w nowej odsłonie portalu "enauka"

Witamy serdecznie w nowej odsłonie portalu "enauka"

by Zbigniew Łęski (global admin) -
Number of replies: 0

Niniejsza strona została zainstalowana na całkowicie nowym serwerze i oparta na najnowszej wersji systemu Moodle. Dotychczasowy portal pozostanie dostępny do końca roku akademickiego 2021/22. Po tym okresie zostanie stopniowy wygaszony.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli akademickich Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie do stopniowego przenoszenia swoich zajęć na nową platformę. Pomogą w tym Państwu Koordynatorzy ds. e-learningu poszczególnych jednostek oraz oczyście Centrum Kształcenia na Odległość UJD. Nie chcemy automatycznie przenosić na nową platformę wszystkiego. Wiele spośród kursów jest już nieaktualna i dawno nieużywana, inne są wielokrotnie zduplikowane. Dlatego decyzję o tym, które kursy należy przenieść, które zarchiwizować, a które być może w ogóle usunąć, pozostawiamy w rękach samych prowadząca - autorów kursów i tym samym właścicieli treści w nich zawartych.

Jednocześnie przypominamy o konieczności dostosowania wszystkich treści zamieszczanych na platformie do wymogów dostępności. Informacje jak to zrobić macie Państwo dostępne w kursie, który każdy musiał przejść na początku tego roku akademickiego.