Kurs ma na celu wprowadzenie studentów do podstawowych koncepcji i pojęć z dziedziny prawoznawstwa, z naciskiem na kluczowe zagadnienia, takie jak: prawo, przepis prawa, norma prawna, system prawa, wykładnia prawa, wnioskowanie prawnicze, obowiązywanie prawa, stosowanie prawa oraz stosunek prawny. Studenci zdobędą wiedzę na temat polskiego systemu prawnego, hierarchii źródeł prawa, a także umiejętności posługiwania się podstawowymi pojęciami z zakresu prawoznawstwa. Kurs przygotowuje do efektywnego korzystania ze źródeł prawa, rozwiązywania kolizji norm prawnych, stosowania wnioskowań prawniczych oraz prowadzenia argumentacji prawniczej.
Kurs ma na celu:
- przedstawienie w rozwoju historycznym głównych idei, koncepcji i teorii dotyczących form i sposobów organizacji życia zbiorowego w płaszczyznach: ustrojowo-administracyjnej, ekonomicznej i społecznej,
- ukazanie genezy, ewolucji oraz doktrynalnych przesłanek współczesnych instytucji politycznych i administracyjnych, rozwiązań gospodarczych i społecznych Uwypuklenie wpływu pewnych idei i wartości na aktualnie głoszone programy polityczne, ekonomiczne i społeczne,
- potywowanie do podejmowania działań na rzecz wzrostu poziomu kultury politycznej, umacniania i rozwoju demokracji, kształtowania społeczeństwa obywatelskiego oraz upowszechniania uniwersalnych standardów praw człowieka.
Kurs ma na celu zapoznanie studentów z instytucjami prawa cywilnego oraz powiązaniami pomiędzy nimi. Nauczenie stosowania norm prawa cywilnego i analizy stanów faktycznych.
Student nabywa wiedzę o prawie cywilnym, jego strukturze i systematyce. Student opanuje umiejętności rozumienia i interpretacji norm cywilistycznych, wykształci postawy analizy tekstu prawnego.
Kurs ma na celu zaznajomienie studentów z regulacjami prawnymi dotyczącymi zawodu kosmetologa i produktów kosmetycznych.
Kurs ma na celu przedstawienie głównych idei i teorii dotyczących form i sposobów organizowania życia zbiorowego w płaszczyznach ustrojowo-administracyjnej, ekonomicznej i społecznej.
Kurs ma na celu przypomnienie podstawowych zasad UE w tym zasad ustrojowych, zasad tworzenia i stosowania prawa oraz zasad ogólnych prawa europejskiego jak również zasad działania Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Zostaną również przedstawione najważniejsze akty prawa Unii Europejskiej.
Kurs prowadzi do poszerzenia horyzontów myślenia przyszłego prawnika poprzez uświadomienie sobie faktu zakorzenienia wielu składników kultury prawnej w myśli filozoficznej o państwie i prawie. Właściwe poslugiwanie się prawem wymaga poznania szerszego kontekstu kulturowego oraz filozofii prawa.
Kurs ma na celu przedstawienie głównych idei i teorii dotyczących form i sposobów organizowania życia zbiorowego w płaszczyznach ustrojowo-administracyjnej, ekonomicznej i społecznej.
Wykłady mają na celu rozwój wiedzy w obszarach: istoty prawa krajowego i unijnego, norm i przepisów prawnych, źródeł prawa, znaczenia Konstytucji dla funkcjonowania polskiego porządku prawnego, procesu legislacyjnego, zasad prawa i trójpodziały władzy jak również poznanie podstawowych instytucji prawnych.